İçeriğe geç

Avrupa Çalışmaları Merkezi Öğrenci Forumu’ndan Anayasa Sempozyumu

by 05/10/2011

Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Avrupa Çalışmaları Merkezi’ne bağlı Avrupa Çalışmaları Merkezi Öğrenci Forumu, 23-25 Aralık 2011 tarihleri arasında, 8. Boğaziçi Buluşmaları kapsamında “Yeni bir Anayasaya Doğru: Tasarılar ve Öneriler” başlığıyla bir sempozyum düzenliyor.

Lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin bir form doldurarak izleyici ve konuşmacı olarak katılabileceği sempozyumda ben de “Anayasa Yapımında Dünya Deneyimleri” başlığıyla bir sunum yapacağım.

SEMPOZYUM

8. Boğaziçi Buluşması

“Yeni bir Anayasaya Doğru: Tasarılar ve Öneriler”

23 – 25 Aralık 2011

 

BAŞVURULAR BAŞLADI

Türkiye’de üniversite gençliğinin özelde Türkiye’nin Avrupa Birliği ile ilişkileri, genelde ise bu ilişkilerin dünya konjonktürü içerisindeki yeri hakkındaki fikirlerini ortaya koyup seslerini duyurabildikleri tek organizasyon olma özelliğini taşıyan Boğaziçi Buluşmaları’nın bu sene sekizincisi düzenlenecektir. Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki üniversitelerden öğrencilerin katılacağı 8. Boğaziçi Buluşması’nın ana teması, ‘Yeni bir Anayasaya Doğru: Tasarılar ve Öneriler’ konusu olacaktır.

8. Boğaziçi Buluşması sempozyumunda, konularında uzman akademisyenler, sivil toplum örgütlerinden temsilciler ve siyasi parti üyeleri ile Türkiye’nin son zamanlarda gündeminden düşmeyen anayasa yapım süreci hakkında bilgi edinmek ve fikirlerini paylaşmak isteyen öğrencileri 23 – 25 Aralık 2011 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde buluşturuyoruz. Sempozyum boyunca yeni anayasaya dair beklentileri ve önerileri tartışmayı hedefliyoruz.

8. Boğaziçi Buluşması’na katılarak bu konular hakkındaki düşüncelerinizi diğer üniversitelerden gelen katılımcılarla paylaşmak, tartışmak ve uzmanların görüşlerini öğrenmek için başvuru formunu, sempozyum ana başlığı ile  ilgili bir sayfalık görüş yazınızla birlikte doldurarak 25 Kasım 2011 tarihine kadar acmof@boun.edu.tre-posta adresine yollayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvuru formu için tıklayınız.

İLETİŞİM

 

Fenerli Türbe Sok. No:6 Binn’s House

Rumelihisarüstü Bebek 34250 İstanbul/Türkiye

Telefon +90 212 359 74 51
Fax +90 212 358 15 91
E-mail acmof@boun.edu.tr / acmof.boun@gmail.com
Elvin Vural +90 505 719 39 52
Nazlı KonyaBarış ine +90 534 364 07 72+90 536 478 17 86

 

BAŞVURU KOŞULLARI

Sempozyuma öğrenciler konu hakkında görüş yazısı sunarak katılabilirler. Yalnızca lisans ve lisansüstü öğrencilerinin kabul edildiği sempozyumda, bölüm ya da fakülte kısıtlaması yoktur. Sempozyum dili Türkçe’dir. Katılımcı olarak seçilebilmek için başvuru formunda bulunan:

–          Başvuru sahibinin adı, soyadı, doğum tarihi, üniversitesi, bölümü ve telefon numarası gibi bilgiler eksiksiz girilerek,

–          Başvuru sahibinin – varsa –  ilişkide olduğu STK ve araştırma merkezlerindeki görev ve çalışmaları belirtilerek ve

–          Formun, sempozyumun ana başlığı ile ilgili bir sayfalık görüş yazısı bölümü eksiksiz doldurularak

en geç 25 Kasım 2011 Cuma günü saat 17.00’ye kadar acmof@boun.edu.tr e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir. Seçici kurul tarafından incelenecek olan başvurulardan sempozyuma kabul edilenler 27 Kasım 2011 Pazar günü e-posta yoluyla duyurulacaktır.

Katılımcıların konaklama ve iaşe giderleri Boğaziçi Üniversitesi Avrupa Çalışmaları Merkezi Öğrenci Forumu tarafından karşılanacaktır.

From → Haberler

Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: