İçeriğe geç

7. Anayasa Yazım Yarışması Perşembe 17.30’da Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde

by 21/12/2011

Bu dönem yedincisini düzenlediğimiz Anayasa Yazım Yarışması 22 Aralık 2011 Perşembe günü 17.30’da Bahçeşehir Üniversitesi‘nin Beşiktaş Kampüsü’ndeki B CONF Salonu’nda yapılacak. Bu dönemin konusu: TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu’na anayasal temel hazırlanması.

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinden Anayasa Hukuku dersini alanlar, yarışmanın konusuyla ilgili 10 Aralık’ta tüm gün süren bir ödev çalışması gerçekleştirdi. Vize başarı notuna göre beşerli 30 gruba ayrılan öğrenciler altı saatlik bir süre içerisinde TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu’na anayasal temel hazırladı. Bu grup ödevlerinden en iyi ilk beşi yarınki yarışmada yarışmaya hak kazandı.

En iyi ilk beş proje 22 Aralık 17.30’dan itibaren Prof.Dr. Naz Çavuşoğlu, Yard.Doç.Dr. Olgun Akbulut, Yard.Doç.Dr. Didem Yılmaz ve bendenizden (Araş.Gör. Serkan Köybaşı) oluşan jüri ve seyirciler önünde sunulacak. Seyircilerin de beşinci jüri üyesi olarak sonuçlara etki edeceği yarışmanın sonunda dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek.

Herkesi hem öğrencilerimize destek olmaya, hem de bu güncel ve önemli sorunun çözülmesi için öne sürülen projeler yoluyla beyin fırtınası yapmaya davet ediyorum.

Yarın 17.30’da görüşmek üzere 🙂

Bir önceki yarışmadan bir kare…

From → Haberler

Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: