İçeriğe geç

TESEV’den Anayasa Sürecini İzleme Çalışması’yla ilgili basın toplantısı ve panel

by 28/02/2012

Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) 2 Mart 2012 Cuma günü Conrad Otel’de düzenleyeceği basın toplantısıyla Demokrasi Programı çerçevesinde Anayasa yazım süreciyle ilgili hazırladığı ilk raporu kamuoyuyla paylaşacak. Atılım Üniversitesi’nden Prof.Dr. Levent Köker‘in sunumunu yapacağı değerlendirme raporunun ardından panel oturumuna geçilecek.

TESEV’in yapmış olduğu çalışmanın çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Çünkü bir sürecin kayıt altına alınarak daha sonra incelenmesinin yolunun açılması, hem eksiklik ve yanlışlıkların daha iyi analiz edilmesini ve ileride bunların tekrarlanmasını önleyecektir, hem de bizim şu anda yaşadığımız deneyimin diğer ülkeler tarafından değerlendirilebilmesini sağlayacaktır. Maalesef bu tür konularda raporlama çalışması Türkiye’de çok fazla yapılan bir çalışma değil. Bu da geçmişte yapılan hatalardan ders almamızı engellediği gibi, iki-üç kuşak sonra olayın unutulmasına (veya unutturulmasına) da sebep oluyor. Sadece raporlama değil, tarihsel önemi yüksek olan yakın geçmişteki konularla ilgili belgesel, film veya kitap gibi ürünler de pek az. O yüzden TESEV’i bu çalışmasından dolayı kutlamak ve bundan sonra da çalışmaya devam etmeleri için desteklemek gerekir.

Toplantı kamuoyuna açık ve ücretsiz ancak öncesinde katılacağınızı mail veya telefon yoluyla bildirmeniz gerekiyor. Gerekli tüm bilgiler aşağıda.

From → Haberler

Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: