İçeriğe geç

Koç Üniversitesi’nde Anayasa Hukuku Genç Akademisyenler Sempozyumu

by 01/03/2012

Koç Üniversitesi Haziran ayında çok önemli bir sempozyuma ev sahipliği yapacak: Anayasa Hukuku Genç Akademisyenler Sempozyumu. Doktoralarını Anayasa Hukuku alanında yapan akademisyenlerin tez konularının veya üzerinde çalıştıkları konuların sunulacağı ve tartışılacağı bu sempozyum, kanımca, çok uzun zamandan beri bir gereksinimdi. Bu etkinlik sayesinde hem nitelikli akademik tartışmaların yaşanması, hem de genç anayasacıların birbirleriyle tanışması mümkün olacak.

Daha önceki deneyimler, Sarıyer’in sırtlarında çok yararlı ve verimli günler geçireceğimizi söylüyor bana. Bu etkinliği tasarlayan ve düzenleyen Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı ve Hocam Prof.Dr. Bertil Emrah Oder‘e sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.

Sayın Hocam’ın akademisyenlere yönelik davet metni şu şekilde:

Değerli öğretim üyeleri ve araştırma görevlileri,

Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi, hukuk bilimi alanında nitelikli araştırmalara katkıda bulunmak ve akademik yönden güçlü çalışmaları ve bilim insanı kapasitesini görünür kılmak amacıyla sizleri 2012 yılının Haziran ayının son haftasında düzenlenmesi planlanan “Anayasa Hukuku Genç Akademisyenler Sempozyumu”na davet etmekte ve bu etkinliğin duyurulması için desteklerinizi beklemektedir.

“Anayasa Hukuku Genç Akademisyenler Sempozyumu” nitelikli çalışmalara dayalı sunumların yapılacağı ve tartışılacağı bir etkinlik olarak planlanmaktadır.  Sempozyuma, sunum yapmak üzere ve tartışmacı olarak iki ayrı kategoride başvuru yapılabilir. Sunum yapmak isteyen genç akademisyenler doktora tezlerini esas alabilecekleri gibi, üzerinde çalıştıkları veya çalışmakta oldukları başka bir konuyu da esas alabilirler. Sunum yapmak isteyenlerin

-doktorasının son aşamasında bulunması ya da

-doktora tezini başarıyla tamamlamasının ardından en fazla 24 ay geçmiş olması

gereklidir.

Etkinliğe katılmak isteyen genç akademisyen meslektaşlarımızın 2 Nisan 2012 tarihine kadar kısa özgeçmişleri ve yapmayı planladıkları sunuma ilişkin en fazla 500 kelimelik özeti (abstract) aşağıda belirtilen e-posta adreslerine bildirmelerini rica ederim. Sempozyuma katılması hakem komitesi tarafından uygun görülenler 10 Nisan 2012 tarihinde açıklanacaktır. Sunum süresi 20 dakika olacaktır. Sempozyum sonrasında sunumların makale haline dönüşmesi beklenmektedir. Makalelerin son teslim tarihi 30 Kasım 2012 tarihidir. Makaleler kitap olarak yayınlanacaktır. Makalelere ilişkin ortak akademik yazım kuralları, sunumları kabul edilen akademisyenlere sempozyum sonrasında duyurulacaktır. 

Sempozyuma tartışmacı olarak katılmak isteyen kıdemli ya da genç akademisyenlerin salon ve hizmetlerin planlanmasını kolaylaştırma açısından katılımlarını mümkünse önceden bildirmelerinden memnuniyet duyacağız.

Bu metnin duyurulmasındaki katkı ve destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

 

Saygı ve selamlarla,

Prof. Dr. Bertil Emrah Oder

Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı

From → Haberler

Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: