İçeriğe geç

Anayasa-Der Akdeniz Havzası’nda Anayasal Süreçler Konferansı düzenliyor

by 13/04/2012

Anayasa Hukuku Araştırmaları Derneği (Anayasa-Der), Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı bünyesinde, Fransız Anayasa Hukuku Derneği ve Tunus Anayasa Hukuku Derneği ile birlikte Akdeniz Havzası’nda Anayasal Süreçler Konferansı düzenliyor.

27 Nisan 2012 Cuma günü Marmara Üniversitesi’nin Haydarpaşa Kampüsü’ndeki Ord.Prof.Dr. Reşat Kaynar Salonu’nda gerçekleşecek konferansa Fransa Büyükelçiliği ve Legal Yayıncılık da katkıda bulunuyor.

Türkiye, Fransa, Tunus, Mısır ve Polonya gibi çok farklı ülkelerden akademisyenlerin sunum yapacağı konferansta Aslı Aydıntaşbaş, Altan Öymen ve Sedat Ergin gibi gazetecilerin yanı sıra CHP İzmir milletvekili ve İnsan Hakları Avrupa Mahkemesi eski yargıcı Rıza Türmen de oturum başkanlığı yapacak.

Konukların ağırlığına ve yapacakları sunumların konularına bakınca, konferansa Arap Baharı sonrasında yaşanan anayasal süreçlerin damga vuracağı anlaşılıyor. Konunun güncelliği nedeniyle konferansın ilgiyi hak etmesi bir yana, aslında güncel konular üzerinden “bir Anayasa nasıl ve kim tarafından yapılır?” gibi daha derin konulara girilmesi de mümkün. Nitekim, sanıyorum, konferansın sonundaki tartışma bölümü bunun için var.

Umarım bu sefer de basın, TEPAV’ın etkinliğinde olduğu gibi, yalnızca konferansın kapanış konuşmasını yapacak olan TBMM Başkanı Cemil Çiçek’i çekmek için gelip gitmez, konferansın geneline ilgi gösterir de halkımız bu sayede sadece günlük ve siyasal değil, bilimsel bilgiden de yararlanmış olur.

Konferansla ilgili iletişime geçmek ve izleyici olarak kaydınızı yaptırmak için gerekli bilgiler şu şekilde:

Mehmet Alperen Gökhan: mehmetalperengokhan@hotmail.com – 0506 781 47 55

Samet Çetintaş: sametcetintas@hotmail.com.tr – 0506 488 67 73

Konferansın afişi de bu şekilde:

From → Haberler

Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: