İçeriğe geç

8. Anayasa Yazım Yarışması 11 Mayıs Cuma günü Bahçeşehir Üniversitesi’nde

by 08/05/2012

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi bünyesinde düzenlenen 8. Anayasa Yazım Yarışması 11 Mayıs Cuma günü üniversitenin Beşiktaş Kampüsü’nde gerçekleşecek. Yeni bir Anayasa yazım sürecine girildiği için sonuncusu yapılacak olan yarışmanın bu seferki konusu “Yeni Anayasa’da Gençlikle İlgili Düzenlemeler”.

22 Nisan’da yapılan ön elemede yarışan 30 takım arasından ilk beşe giren takımların konuyla ilgili hazırladıkları dosyaları savunacağı yarışmada jüri üyeleri Maltepe Üniversitesi’nden Prof.Dr. Oktay Uygun, Bahçeşehir Üniversitesi’nden Yard.Doç.Dr. Didem Yılmaz ve Araş.Gör. Serkan Köybaşı ve Toplum Gönüllüleri Mütevelli Heyeti üyesi Mutlu Şen. Böylece son yarışmada ilk kez hukukçu olmayan bir jüri üyesi yarışmacılara puan vermiş olacak.

Bu yarışmaya özgü başka bir özellik ise, kazanan takımın dosyasının Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin yeni Anayasa’ya dair görüşü olarak TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu’na gönderilecek olması.

Seyircilerin de oylarıyla sonuca etki edeceği yarışma 15.30’da Beşiktaş Kampüsü’ndeki B CONF Salonu’nda başlayacak. Herkesi bekliyoruz 🙂

Yarışmanın afişi şu şekilde:

From → Haberler

Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: