İçeriğe geç

Koç Üniversitesi’nin organizasyonuyla genç akademisyenler Anayasa Hukuku Sempozyumu’nda buluşuyor

by 25/05/2012

Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Genç Akademisyenler /Güncel Araştırmalar başlığı altında düzenlediği sempozyumlara anayasa hukukuyla devam ediyor. Fakülte’nin farklı hukuk disiplinleri alanında düzenlemeye başladığı ve genç akademisyenlerin güncel araştırmalarına dayalı tebliğler ile kıdemli gözlemleri buluşturan etkinliklerin ikincisini oluşturan Anayasa Hukuku Genç Akademisyenler Sempozyumu 26 Haziran 2012 Salı günü İstiklâl Caddesi üzerindeki Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi‘nde gerçekleşecek.

Sempozyumda sunum yapabilmek için doktora tezinin son aşamasında olmak veya doktora tezini başarı ile savunmanın üzerinden en fazla 2 yıl geçmiş olması kriteri var. Sunum konusu doktora konusu olabileceği gibi akademisyenin üzerinde çalıştığı başka bir konu da olabiliyor. Benim de aralarında olduğum sunum yapacak akademisyenlere bakınca genelde doktora tez konusunun sunulacağını söyleyebilirim. Bu da şu demek, her sunum, büyük olasılıkla Türkiye’de o konuda en iyi olan kişi tarafından sunulacak. Bu durum, haliyle, tartışmaların niteliğini yükseltecek.

Sempozyum, dinleyenler için olduğu kadar, aynı alanda çalışmasına karşın pek sık bir araya gelmeyen, gelse bile küçük gruplara sıkışan anayasa hukukçusu genç akademisyenlerin de hem birbirlerini tanımaları, hem de çalışmalarını takip edebilmeleri için çok iyi, hatta bulunmaz bir fırsat. Bu vesileyle, bu fırsatı bize yaratan Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Bertil Emrah Oder‘e teşekkürlerimi sunuyorum.

Sempozyumun afişini görmek için hemen alttaki linke tıklamanız gerekiyor. İletişim bilgileri afişte yer alıyor. “26 Haziran’a daha çok var” demeyin, ajandanıza not edin derim.

anayasa_hukuku_sempozyumu

From → Haberler

Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: