İçeriğe geç

GSÜ’de İnsan Hakları Tezsiz Yüksek Lisans Programı açılıyor

by 27/05/2013

GSU_logoGSÜ Hukuk Fakültesi, Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvurunun devreye girmesiyle, insan hakları hukuku alanında yaşanan boşluğu doldurmak amacıyla tezsiz yüksek lisans programı açıyor. Programa başvurular 27-31 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. 

Programın tanıtım yazısı şu şekilde:

Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İnsan Hakları Hukuku Tezsiz Yüksek Lisans Programı açıyor. Öğretim kadrosunda, alanın önde gelen isimleriyle yeni kuşağın seçkin akademisyenlerini bir araya getiren programda, insan haklarının teorik temellerinin ve insan hakları hukuku alanındaki güncel gelişmelerin derinlemesine bir bakış açısıyla ele alınması hedefleniyor.

Anayasa Mahkemesine bireysel başvurunun kabulünün ardından, bu alana bireysel başvuru perspektifiyle bakmanın önem kazandığı düşüncesiyle hazırlanan İnsan Hakları Hukuku Yüksek Lisans Programında, insan haklarının teorik temelleri, ulusal ve uluslararası düzeyde korunması, bireysel başvuru gibi kuram ve usul ağırlıklı derslerin yanında; adil yargılanma hakkı, azınlık hakları, ifade özgürlüğü, inanç özgürlüğü, mülkiyet hakkı, örgütlenme özgürlüğü, özel hayatın gizliliği hakkı gibi en çok tartışılan hak kategorilerinin ayrıntılı olarak inceleneceği derslerle programa katılanların teorik bilgilerini somutlaştırmaları amaçlanıyor.

Yrd. Doç. Dr. Demirhan Burak Çelik’in koordinatörlüğünü üstlendiği programın öğretim kadrosu, Prof. Dr. Erdoğan Bülbül, Prof. Dr. Oktay Uygun, Prof. Dr. Necmi Yüzbaşıoğlu, Doç. Dr. Emre Öktem, Doç. Dr. Şule Özsoy, Yrd. Doç. Dr. Demirhan Burak Çelik ve Yrd. Doç. Dr. Mehmet Karlı’dan oluşuyor. Hukuk fakültesi mezunlarının yanında, sosyal bilimlerin diğer alanlarından mezun olan öğrencilerin başvurularına da açık olarak tasarlanan İnsan Hakları Hukuku Tezsiz Yüksek Lisans Programına başvurular, 27-31 Mayıs tarihleri arasında kabul edilecek.

Programın afişini görmek için aşağıdaki linke tıklamanız gerekiyor:

İH Afis

Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: