İçeriğe geç

BAU Uluslararası Hukuk Kulübü’nden AİHM Kararlarında Toplanma Özgürlüğü ve Hak İhlalleri konferansı

by 23/10/2013

bahçeşehir üniversitesiBahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Hukuk Kulübü (UHK) 25 Ekim Cuma günü 15.30’da çok önemli bir konferans düzenliyor: AİHM Kararlarında Toplanma Özgürlüğü ve Hak İhlalleri. Bahçeşehir Üniversitesi’nin Beşiktaş Kampüsü’nde G-Conf Salonu’nda düzenlenecek etkinlikte BAU Hukuk Fakültesi’nden Hocam Yard.Doç.Dr. Didem Yılmaz, Avukat Efkan Bolaç ve GSÜ Hukuk Fakültesi’nden Yard.Doç.Dr. Mehmet Karlı birer konuşma yapacak.

Türkiye’nin İHAM’da defalarca mahkum olduğu bir konu olan toplanma özgürlüğü konusunda bir ilerlemeden ziyade gerileme yaşandığı bu dönemde yapılan bu etkinlik, sanıyorum ki, çoğu dinleyicinin kafasındaki soru işaretlerine cevap bulmasını sağlayacak. Özellikle “izinsiz gösteri” gibi Anayasa’ya aykırı bir sözün İçişleri Bakanı tarafından bizzat dile getirildiği ve Gezi Parkı çevresinde ve buna bağlı olarak Türkiye’nin dört bir köşesinde oluşan toplanma ve gösteri yürüyüşü hakkı ihlallerinin yaşandığı bugünlerde bu konferans karanlıkta bir mum görevi görecek.

“Konferansa bir şeyler okuyayım da öyle gideyim” diyenlere bir de kitap önerelim: Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Dr. Tolga Şirin’den “30 Soruda Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Hakkı”. Buradan satın alabilirsiniz.

BAU UHK’nin 25 Ekim Cuma günü gerçekleştireceği konferansın afişini görmek için tıklayınız: Untitled-1Hukuk21

From → Haberler

Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: