İçeriğe geç

Koç Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı Anayasal Peyzajlar ve Türkiye: Anayasalarda Kalıcılık ve Değişim konferansı

by 24/10/2013

koç-üniversitesiKoç Üniversitesi Hukuk Fakültesi, 31 Ekim 2013 Perşembe günü Turan Güneş Anayasa Hukuku Yıllık Konferansları kapsamında çok önemli bir konferans düzenliyor: Karşılaştırmalı Anayasal Peyzajlar ve Türkiye: Anayasalarda Kalıcılık ve Değişim. Yurtdışından katılan akademisyenlerin de konuşma yapacağı konferansta simültane tercüme hizmeti verilecek.

Saat 10.30’da başlayıp 16.15’te bitmesi planlanan etkinlik Üniversite’nin Rumelifeneri Kampüsü’ndeki Kurucular Salonu’nda gerçekleşecek.

Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin davet yazısı aşağıda, afiş ise şu şekilde: Koc-TuranGunesAYKonferansı

Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi, 31 Ekim 2013 tarihinde düzenleyeceği “Karşılaştırmalı Anayasal Peyzajlar ve Türkiye” başlıklı uluslararası konferansla Türkiye’deki anayasa sürecine farklı ülke deneyimlerinin gözüyle bakmayı hedefliyor.  Turan Güneş Anayasa Hukuk Yıllık Konferanslarının ilk serisi olarak düzenlenen etkinlikte, anayasalarda kalıcılık ve değişim sorunu ele alınırken Türkiye’deki biçimsel anayasal kurumlar ile anayasallaşma ve hukuk devleti arasındaki ilişki karşılaştırmalı anayasal değişimler esas alınarak sorgulanıyor. Yerli ve yabancı uzmanların katılımı ile gerçekleşecek konferans, Türkiye’nin 1987 sonrası içinden geçtiği anayasa süreçlerini özellikle sınırlı siyasal iktidar, gizli otoriterlik, yargı bağımsızlığı ve yargısal kurullar, din özgürlüğü, Türkiye-AB ilişkileri, Macaristan’daki çoğunlukçu anayasal model, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da anayasal gelişmeler ve yeni kurulan anayasa mahkemeleri ekseninde tartışacak.

Ekte programını bulabileceğiniz konferansımıza katılımınız bizleri onurlandıracaktır.

Saygılarımızla,

Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi

 

From → Haberler

Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: