İçeriğe geç
Tags

İnsan hakları savunucuları için yeni site

by 30/09/2014

İnsan Hakları Ortak Platformu, insan haklarıyla ilgili belgelere ve başvuru mekanizmalarına erişimi kolaylaştırmak için yeni bir internet sitesi hazırladı. http://www.insanhaklarisavunuculari.org

Sitede yer alan tanıtım metni şöyle;

“Site, insan hakları belgeliği ve insan hakları başvuru mekanizmaları olmak üzere iki bileşenden oluşuyor.

İnsan hakları belgeliğinde amaç, farklı aktörlerin insan hakları ile ilgili yayınladığı çok sayıda yayına kişilerin tek bir platformda erişebilmesini sağlamak. Bu belgelikte ulusal ve uluslararası mekanizmalardan ve sivil toplum örgütlerinden gelen kararlar, sözleşmeler, raporlar ve yayıncısı tarafından sitede yayımına izin verilen diğer kaynaklar yer alacak.

Başvuru mekanizmaları bölümü de ise Anayasa Mahkemesi, Kamu Denetçiliği Kurumu, Türkiye İnsan Hakları Kurumu, TBMM Dilekçe Komisyonu ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’na başvuru aşamalarıyla ilgili bilgilere yer verildi. Bu bölümde, ayrıca, bu kurumlara başvurmayı planlayan kişilere bilgi desteği verilecek ve ihtiyaç duyulan yönlendirmeler yapılacak.

Sizler de yayınlarınızın insan hakları belgeliğinde yer almasını istiyorsanız lütfen ihop@ihop.org.tr adresinden bize ulaşın.”

From → İnsan hakları

Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: