İçeriğe geç

Avrupa Sosyal Haklar Komitesi’nden 2014 raporu ve yeni arama motoru

by 22/01/2015

vignetteVID2011Taraf devletlerin Avrupa Sosyal Şartı’na uygun davranıp davranmadıklarını inceleyen Avrupa Sosyal Haklar Komitesi, her yıl taraf devletlerden aldığı raporlar sonucu hazırladığı ve “sonuçlar” adını verdiği kararları bugün yayımladı.

Komite, Avrupa Sosyal Şartı’nın 2. (adil çalışma koşullarına sahip olma hakkı), 4. (adil bir ücret hakkı), 5. (örgütlenme hakkı), 6.( toplu pazarlık hakkı), 21. (bilgilendirilme ve danışılma hakkı), 22. (çalışma koşullarının ve çalışma ortamının düzenlenmesine ve iyileştirilmesine katılma hakkı), 26. (onurlu çalışma hakkı) ve 28. (çalışanların temsilcilerinin korunma ve kolaylıklardan yararlanma hakkı) maddelerini dikkate alarak taraf devletler için toplamda 725 karar aldı.

Komite tarafından 2014 yılında alınan kararları ülke ülke görmek için buraya, Türkiye hakkında alınan kararları görmek için buraya tıktık.

Komite bugün ayrıca İHAM’ın işbirliği ile hazırladıkları yeni arama motorunu da duyurdu. Gün itibarıyla, https://www.hudoc.esc.coe.int/ adresinden Komite tarafından verilmiş kararlara ulaşmak mümkün olacak.

From → İnsan hakları

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: