İçeriğe geç

Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin bireysel başvuru projesi yayına başladı

by 22/11/2017
Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin anayasa yargısı alanındaki çalışmalara güncel katkı ve geri bildirim sunmayı amaçlayan ve özellikle Anayasa Mahkemesi’nin bireysel başvuru içtihadını saptanan lider kararlar temelinde tarayan ve analiz eden sistematik çalışması “Anayasa Takip” web sayfası yakın zamanda buradan yayına başladı. Ülkemizdeki önemli bir boşluğu dolduran web sayfası hem akademisyenler hem de uygulayıcılar için son derece değerli bilgiler barındırıyor.
Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru yolunun etkilerini sınamayı hedefleyen bu TÜBİTAK 1001 projesine ilişkin araştırma forumu konferansı, 24 Kasım 2017 Cuma günü düzenlenecek.
“Anayasa Mahkemesi’ne Bireysel Başvuru Yolunun Anayasal Yoruma, Uluslararası İnsan Hakları Hukuku Yorumuna ve Yargı Sistemine Etkileri Araştırma Forumu” başlığı altında yapılacak etkinlik Koç Üniversitesi Rumeli Feneri Kampüsü Kurucular Salonu’nda gerçekleşecek. Yabancı konuşmacıların da kendi ülkelerindeki bireysel başvuru sistemlerini değerlendireceği konferansın ayrıntılı programına ulaşmak için aşağıdaki görsele tıklamanız yeterli.

Ku_TubitakForumDavetiye-01.jpg

From → Haberler

Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: