İçeriğe geç

AYM’ye Bireysel Başvuru Sisteminin Desteklenmesi Projesi’nden Adil Yargılanma, Yaşam Hakkı, Mülkiyet Hakkı ve Usul Hukuku El Kitapları

by 04/01/2019

Siac logo 870x489Avrupa Birliği, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Konseyi tarafından birlikte finanse edilen ve Avrupa Konseyi tarafından yürütülen Anayasa Mahkemesi’ne Bireysel Başvuru Sisteminin Desteklenmesi Ortak Projesi kapsamında dört yeni el kitabı yayımlandı. 

Prof. Dr Sibel İnceoğlu tarafından yazılan adil yargılanma hakkı kitabına buradan, Prof. Dr Osman Doğru tarafından yazılan yaşam hakkı kitabına buradan, Doç. Dr Burak Gemalmaz tarafından yazılan mülkiyet hakkı kitabına buradan, Doç. Dr Tolga Şirin tarafından yazılan bireysel başvuru usul hukuku kitabına buradan ulaşabilirsiniz. Proje kapsamında çıkartılan bütün el kitapları bu linkte toplanıyor. 

Proje kapsamında hakim ve savcılara temel hak ve özgürlükler, avukatlara ise kabul edilebilirlik kriterleri ve nitelikli başvurular hazırlama üzerine aylardır uzman eğitmenler tarafından eğitimler de veriliyor. Projeyle ilgili daha fazla bilgi alabileceğiniz ve eğitimleri takip edebileceğiniz sosyal medya hesapları: Twitter ve Facebook.

From → Haberler

Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: