İçeriğe geç

Anayasa Mahkemesi’nin 2020’de Verdiği Önemli Kararlar

by 06/01/2021

Merhaba,

2014 yılından bu yana her yıl, İnsan Hakları Avrupa Mahkemesi tarafından o yıl Türkiye’ye karşı verilen ihlal kararlarını, bazı önemli kabul edilemezlik kararlarını ve Hükümet’e bildirilen başvuruları derliyorum. 2020 yılında Türkiye’ye karşı verilen bütün ihlal kararlarını ve bazı kabul edilemezlik kararlarıyla Hükümet’e bildirilen başvuruları derlediğim blog yazımı geçtiğimiz günlerde paylaşmıştım. Buradan 2014-2020 arası derlemelerin tamamına ulaşabilirsiniz.

2016’dan bu yana hukuk fakültesi öğrencilerini, stajyer avukatları ve meslek hayatlarının başındaki avukatları insan hakları ve anayasa hukuku alanında çalışmaya teşvik etmek için ağırlıklı olarak kadınlardan oluşan bir ekiple birlikte düzenli olarak Anayasa Mahkemesi ve İnsan Hakları Mahkemesi kararlarını bültenler halinde yayımlıyoruz. Her ay, bir önceki ay çıkan önemli mahkeme kararlarını paylaştığımız bültenlerin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yıl benzer bir derlemeyi Anayasa Mahkemesi kararları için de yapmak istedim. 2020 yılında Anayasa Mahkemesi’nin verdiği kararlar arasından 200 kararı derledim.

Faydalı olması dileğiyle.

From → İnsan hakları

Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: